ZIMA w Austrii z POL33. Bezstresowo na sportowo!


Tej zimy zapraszamy Was do uroczego miasteczka Ulrichsberg, w słynącym z rekreacyjnych terenów regionie Boehmerwald (Górna Austria). To tylko 250km od Wiednia i 50 km od Linzu!
Przygotowując tę ofertę postawiliśmy na sport (narty zjazdowe/snowboard/narty biegowe) i dobrą zabawę po nartach. Udało nam się znaleźć miejsce, które zachwyci Was swoją bajkową scenerią, trasami do narciarstwa zjazdowego, biegowego, snowboardu oraz rewelacyjnymi terenami do rekreacji po nartach i świetnym hotelem.
Naszą ofertę kierujemy do wszystkich, którzy chcą spędzić zimowe ferie na sportowo, z całą rodziną. Pod okiem naszych trenerów i instruktorów możecie podszlifować technikę jazdy na nartach/snowboardzie oraz spróbować swoich sił na nartach biegowych. A przede wszystkim bezstresowo, na sportowo spędzić tydzień w pięknym miejscu!

 


Miejscowość

Zatopiona w leśnej zieleni wioska Ulrichsberg (626 m.n.p.m.), znajduje się w zielonym regionie Boehmerwald. Miasteczko usytuowane jest na pograniczu Czech (6km) i Niemiec (9km).
Wokół rozciągają się - aż do oddalonego o 50 km Linzu (stolica górnej Austrii) - lasy i malownicze wzgórza osiągające wysokość 1379 m.n.p.m. Stąd jest zaledwie 500 km do południowej granicy polskiej!

 


W miasteczku znajduje się typowo austriacka cukiernia, kawiarenka, pizzeria, dwa banki i kilka sklepów. Jeśli chodzi o rekreację, miasteczko oferuje basen, saunę, stadninę koni i halę z torami do carlingu. Po zakończeniu zimy do Urlichsbergu przyjeżdżają rowerzyści (niesamowite trasy rowerowe!), wędkarze, amatorzy tenisa ziemnego i golfa, jako że na wzgórzu znajduje się duże pole golfowe. Urlichsberg znane jest z licznych festynów, jarmarków i festiwali jazzowych, na które przyjeżdżają gwiazdy jazzu i ich fani.

Terminy:
1. Turnus: 21.01-28.01
2. Turnus: 28.01-04.02
3. Turnus: 11.02-18.02
 

Cena:

Grupa wiekowa

cena

Od 19

2690 zł*

16-18 2520 zł*

11-15

1985 zł*

6-10

1575 zł*

4-5

1050 zł

0-3 gratis


* - 450 dla osób nie biorących udziału w szkoleniu 


Rabaty:

5% dla stałych klientów

Cena zawiera:

 • 7 noclegów w hotelu Boehmerwaldhof (opis poniżej)
 • śniadanie (bufet) i obiadokolację (do wyboru 4. dania, zupa i deser)
 • integracyjny spacer z pochodniami do leśnej chatki (niedzielne popołudnie)
 • pięciodniowy ski pass (od poniedziałku do piątku) na wyciągi ośrodka Hochfich
 • ski bus do ośrodka narciarskiego Hochficht
 • pięć dni szkolenia z jednej z dyscyplin: narciarstwa zjazdowego /snowboardu ( 4 godziny dziennie) lub narciarstwa
  biegowego (2 godziny dziennie)* Szkolenie prowadzimy od 4 roku życia
 • dwukrotny wstęp do sauny
 • dwa bilety na basen
 • po nartach: zajęcia kreatywne dla dzieci i zabawy na świeżym powietrzu pod okiem instruktora-animatora
 • video analizę i trening na tyczkach (zaawansowana grupa narciarska), zawody w piątek!

* szkolenie w jednej z trzech dyscyplin wliczone jest w podaną cenę. Można wykupić dodatkowo szkolenie z innej dyscyplin (np. oprócz narty zjazdowych biegówki lub snowboard i biegówki) – wówczas opłata za dodatkowe szkolenie wynosi 400 zł

 

Cena nie zawiera:

 • ubezpieczenia NNW/KL (należy się obowiązkowo ubezpieczyć we własnym zakresie)
 • wypożyczenia nart biegowych i opłatę za korzystanie z trasa biegowych (ceny niżej)
 • napoje do posiłków
 • transport (na własną rękę)

 

Szkolenie narciarskie/snowboardowe

Szkolenie z narciarstwa zjazdowego i snowboardu odbywać się będzie na stokach ośrodka narciarskiego Hochficht (opis poniżej), pod okiem doświadczonych instruktorów. Grupy zaawansowane będą miała możliwość sprawdzenia swych umiejętności na tyczkach (dwukrotnie). Trening na tyczkach poprowadzą oczywiście instruktorzy, którzy potem przeprowadzą z Wami video analizę… czyli ambitnie! W piątek zawody!
Dzieci są dla nas niezwykle ważne. Podczas gdy rodzice będą oddawać się uciechom białego szaleństwa, dzieciaki będą mogły wyszaleć się na nartach na specjalnie przygotowanej dla nich trasie z osłoniętym przed wiatrem taśmociągiem. Sunny Kids Park powstał właśnie dla najmłodszych narciarzy! A jeśli któreś dziecko zmarznie, będzie mogło napić się pod okiem dorosłego opiekuna herbaty w pobliskiej restauracji, gdzie wszyscy spotkamy się na lunch.

Szkolenie z narciarstwa biegowego

Miejsce, do którego chcemy Was zabrać słynie również z rewelacyjnych tras do narciarstwa biegowego, którym chcemy Was po prostu zarazić! Dyscyplina ta niezwykle poprawia wydolność i koordynację – wszystko to, co Wam się przyda w sezonie letnim, na wodzie;)
Pod okiem naszego instruktora wszyscy chętni będą mogli zapoznać się z techniką jazdy na biegówkach. Może narciarstwo biegowe, coraz to popularniejsze w Polsce, stanie się Waszą nową, ulubioną dyscypliną zimową?
Centrum narciarstwa biegowego Schoneben oferuje 67 km tras dla stylu klasycznego i łyżwowego, o różnym stopniu zaawansowania. Trasy te są niezwykle popularne wśród zawodników i kadr narodowych z całej Europy!
Austriacy oczywiście zadbali o odpowiednią infrastrukturę – na miejscu znajduje się parking, wypożyczalnia sprzętu i restauracja. To tutaj zaczniemy całą zabawę!
Pod okiem instruktora będziecie mogli rozpocząć przygodę z tą dyscypliną, podszlifować technikę tak, żeby czerpać maksimum przyjemności! Niemalże wszystkie trasy usytuowane są w lesie.
Przygotujcie się na szok tlenowy i niesamowite widoki! ;)
Więcej informacji o narciarstwie biegowym znajdziecie: www.boehmerwald.at

Przebieg zajęć

Wszyscy uczestnicy będą podzieleni na grupy wedle stopnia zaawansowania, możliwości i osobistych ambicji. Godziny zajęć ustalone będą z uwzględnieniem czasu, który będziecie chcieli spędzać na nartach zjazdowych. Nad całością będzie czuwał doświadczony instruktor, który będzie zawsze na Was czekał o ustalonej porze, na parkingu przy centrum ośrodka. Zaraz potem odbieramy z wypożyczalni sprzęt (lub wkładamy własny) i ruszamy w trasę. Na początkowym etapie nauki, dwugodzinny wysiłek na nartach biegowych to naprawdę sporo! Oczywiście doświadczenie naszego instruktora pozwoli na ustalenie takiego rytmu, który sprawi Wam frajdę!
Po dwugodzinnym instruktarzu, można odpocząć w świetnej restauracji, a następnie ubrać ponownie narty i we własnym zakresie wyruszyć ponownie na spacer wybierając jedną z tras. 
 

 • korzystanie z tras biegowych kosztuje:
  9 euro za osobę/tydzień
  3 euro za osobę/dzień
   
 • wypożyczalnia sprzętu:

 

  1 dzień
2 dni 3 dni
4 dni 5 dni 6 dni
Narty + kijki 14
eu
23 eu 32 eu 40 eu 48 eu 55 eu
buty 7
eu
12 eu 17 eu 22 eu 27 eu 32 eu
 

Za korzystanie z tras i wypożyczalnię sprzętu rozliczacie się na miejscu. Osoby, które będą chciały na miejscu wypożyczyć sprzęt, poprosimy w kolejnym mailu o podanie nr buta, wzrostu i wagi Wypożyczalnia przygotuje go dla Was.

Uwaga! Szkolenie z narciarstwa biegowego odbędzie się przy udziale minimum 6 osób na turnus. Dwóch chętnych już jest! 


 Ośrodek Narciarski Hochficht

Nie jest to duży kompleks narciarski z lodowcem w roli głównej, ale…
Hochficht uważany jest za najlepszy pozaalpejski ośrodek narciarski w Austrii. Kilkakrotnie otrzymał nagrodę za najlepiej przygotowane stoki w Austrii, znak jakości dla tras zjazdowych, nagrodę za najlepszy system naśnieżania, nagrodę za innowacje i rozrywkę, czy też za przyjazny stosunek wobec początkujących i dzieci.
Region narciarski zespolony jest między trzema górami: Hochficht 1338 m, Reischelberg 1281 m oraz Zwieselberg 1163 m.n.p.m. Zróżnicowane trasy zjazdowe o łącznej długości 20,8 km, usytuowane są na wysokości od 933 (dolna stacja) do 1337 (górna stacja) m.n.p.m.
Każdy znajdzie tu coś dla siebie – od wygodnej 3,4 km długiej trasy „Stierwiese“, aż po wyczynową trasę FIS-owską ( na której organizowane były Puchar Europy) lub 1500 m długą, czarną „Zwieselbergabfahrt“.

 

 

Tutaj początki są naprawdę łatwe.
Maluchy nauczą się pierwszych skrętów pod okiem dobrze wyszkolonych instruktorów w tutejszym Sunny Kids Park. Dzieci i początkujący narciarze będą mogły korzystać z najdłuższego w Górnej Austrii zadaszonego wyciągu taśmowego. Maskotka Ficht to stała i niespodziewana atrakcja dla małych gości, która czasami jeździ z nimi na nartach.
Nastolatków zadowoli specjalna trasa zjazdowa dla juniorów (Juniorroute). W parku „Snowpark Ficht“ czeka nowa trasa na miłośników boardercrossu. Wszyscy będziemy śmigać po nartostradach „Reischlberg“ i „Hochwaldabfahrt“ o szerokości 50 – 60 m.

 

 

Zalety Hochfichtu:

 • 20,8 km tras zjazdowych (9 km – niebieska, 10 km - czerwona, 1 km - czarna)
 • 11 wyciągów, w tym 3 kanapy czteroosobowe, 6 wyciągów orczykowych
 • naśnieżanie na 100% stoków
 • leśne otoczenie wyklucza zagrożenie lawinowe
 • dla najmłodszych słonecznym park (Sunny Kids Park)
 • dla dzieci i początkujących osłonięty przed wiatrem taśmociąg (186m)
 • dwa razy w tygodniu stok jest wieczorem oświetlany
 • wypożyczalnia nart
 • gastronomia na stoku

Więcej info o ośrodku znajdziecie tutaj: www.hochficht.at

Nocleg i wyżywienie

Hotel Boehmerwaldorf znajduje się w centrum miasteczka Urlichsberg, tuż przy starym kościele z ogromną wieżą. Prowadzony jest przez polsko-austriackie małżeństwo: energiczną Panią Jadwigę i jej uroczego męża Karla Ruhrnossl. Ich gościnność, poziom obsługi i kuchnia po prostu nas zachwyciły!
Hotel posiada ponad 70 miejsc noclegowych. Wszystkie pokoje (2,3, i 4-osobowe) mają balkon, łazienkę z prysznicem i suszarką, radio i TV. Jest tu także winda, sauna, solarium, sala billardowa, narciarnia.

Po przyjeździe, w sobotę, będzie na Was czekała kolacja i powitalny drink.
Kuchnia hotelowa to istny majstersztyk! Śniadania serwowane są w formie bufetu. Na obiadokolację serwowana jest jedna z czterech potraw, którą wybierzecie przy śniadaniu.

Gospodarze posiadają własną masarnię i sklep z wędlinami. Ich domowej roboty wyroby z pewnością przywieziecie jako pamiątkę z wakacji! Hotel dysponuje dwoma salami restauracyjnymi i kawiarnio-piwiarnią z dobrze wyposażonym barkiem, w której serwowane jest ważone w pobliskim klasztorze piwo Schlagl.

 

Właściciele są chętni w organizowaniu przeróżnych atrakcji m.in. wieczorku muzycznego z udziałem lokalnej orkiestry, degustacji regionalnych potraw czy przejażdżki psim zaprzęgiem po lesie. To wszystko możemy zorganizować na miejscu, jeśli będziecie chętni !
Ośrodek narciarski znajduje się niecałe 10 min jazdy samochodem od hotelu, a centrum tras biegowych ok 5 minut.
Uwaga! W kranie płynie woda mineralna!!! 

Termin płatności

W dniu rezerwacji należy wpłacić 30% całkowitej ceny skalkulowanej i przesłanej mailem przez biuro POL33. Resztę kwoty należy przesłać do końca grudnia 2011. W przypadku rezerwacji zgłoszonej na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy, należy wpłacić całą kwotę. 
Formularz rezerwacji, warunki uczestnictwa (regulamin) dostępne są  tutaj (kliknij).

Dodatkowe informacje:
Jeśli masz jakies pytania, napisz lub zadzwoń:


Tel. 501 349 446; 32/739 61 70
E-mail: biuro@pol33.pl
Serdecznie zapraszamy!!!

 

Ta chatka będzie naszym celem podczas integracyjnego spaceru z pochodniami przez las (niedziela).

Ta chatka będzie naszym celem podczas integracyjnego spaceru z pochodniami przez las (niedziela).

Sunny Kids Park - stok narciarski dla dzieci i początkujących z osłoniętą przed wiatrem taśmą wciągającą.

Sunny Kids Park - stok narciarski dla dzieci i początkujących z osłoniętą przed wiatrem taśmą wciągającą.

Hotelowa sauna Od lewej: Pani Jadwiga (właścicielka hotelu)oraz Waldek i Małgosia, którzy jako pierwsi przecierali ślady na trasach do narciarstwa biegowego. Klub golfowy w Urlichsbergu. Urlichsberg Widok z wieży znajdującej się na jednej z tras do narciarstwa biegowego. Przyklasztorna pijalnia piwa. Plan tras do narciarstwa biegowego. Hotelowa sauna. Fabryka świec w Ulrichsbergu Fabryka świec w Ulrichsbergu Region Bohmerwald słynie z malowniczych tras rowerowych. Piwo z beczki?? Czemu nie! Sala restauracyjna w hotelu Bohmerwaldhof. Kościół ten znajduje się tuż przy hotelu. Hotel Bohmerwaldhof. Pokój w hotelu.
Newsy    |    O nas    |    Zima    |    Polska    |    Szkolenia windsurfingowe    |    Galeria    |    Sklep    |    Mapy    |    Kontakt
Pol 33 © 2011. Wszystkie prawa zastrzeżone
Akceptuję
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.